تبلیغات
جاذبه های شهر کردکوی
سهم اهالی شهرک فرهنگیان کردکوی از خدمات شهری چقدراست؟

النگ روستای زیبا: در بافت شهرکردکوی نقاطی هستند که با دیدن آنها چشمان هر بیننده ای متحیر می شود و شهرک فرهنگیان از جمله این مناطق است.که از پیش پا افتاده ترین امکانات زندگی شهرنشینی محروم است. تابستان که می آید گرد و خاک  تن پوش اکثر معابر و خیابانهای شهر ک میشود


اینجا زندگی جریان دارد در هوای پر از گردوخاک . این روزها خیابانهای شهرک فرهنگیان کردکوی میزبان میهمانی ناخوانده ای است بنام گرد و خاک، که گاه با رفت و آمد وسیله نقیله تن پوش اکثر معابر، خیابانهاو حتی وارد منازل شهرک نشینان میشود. با گرم شدن هوا گرد و خاک  این میهمان همیشگی سایه خود را بر سر شهرک فرهنگیان کردکوی پهن میکند . اکنون شهرک فرهنگیان حال و روز خوبی از نظر نظر پاکیزگی کوچه ها ومعابر ندارد.


گاهی در کوچه‌ها پسربچه‌ ها فارغ از گردو خاک فوتبال بازی می‌کنند. یکی از آنها که می‌گوید: «حوصله‌مان سر رفته. مدرسه‌ها تعطیل هستند. کاری برای انجام دادن نداریم. آمدیم که فوتبال بازی کنیم.» آن هم در محوطه های پراز خاک.

درزیر پوست شهرک فرهنگیان کردکوی  معضلاتی همچون حیوانات ولگردی مانند سگها و گربه ها هم وجود دارند که در برخی از مناطق به چالشی جدی بدل شده اند و نگرانی های بهداشتی درمانی و حتی امنیتی را برای شهروندان خصوصا خانما ایجاد کرده است


یکی دیگر از شهرک نشینان گفت: آسفالت خیابانهای شهرک فرهنگیان کردکوی یکی از خواسته های به حق ساکنین این شهرک است. و بدون شک  این موضوع در رفع مشکل گردوخاک تاثیر بسزایی خواهد داشت.

شهرک فرهنگیان کردکوی در سال 1363 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین شهرک ها در استان گلستان است  وبیش از 70درصد ساکنان ان از فرهنگیان زحمت کش می باشد.

جزو شهر هستیم اما از خدمات شهری بهره ای نمی بریم:

در بهمن ماه سال 1387 و در راستای حل مشکلات اهالی از جمله سند مالکیت، شهرداری و شورای اسلامی شهر کردکوی اقدام به الحاق شهرک نمودند و با پیگیری های انجام شده و بر اساس مجوز شورا و موافقت کمیته فنی استانداری الحاق به محدوده قانونی شهر انجام شد.(ایرنا، تاریخ خبر1389/4/26)


نبود آسفالت در این شهرک:

نبود آسفالت در این شهرک که مسائل عدیده ای نظیر برپا شدن گرد و خاک های مداوم، بروز بیماری برای کودکان و خردسالان ،سگ های ولگرد و وجود بوته زاره در زمین های رها شده کنار خیابانها از بزرگترین مشکلات ومعضلات اساسی اهالی شهرک فرهنگیان کردکوی است.


یکی از شهرک نشیان که دوست نداشت نامش فاش شود گفت:از سال 91 شهرک جزو شهر شده است و هئیت امنا شهرک با هر شهرداری که سرکار امده گفتگو کرده اند و هریک قول همکاری داده اند اما تا کنکون هیچ توفیقی حاصل نشد.

تابستان گردو غبار ، زمستان گل و لای:

ساکنان شهرک در تابستان از گردو غبار و در زمستان از جاری شدن اب های سطحی و گل و لای در امان نمی باشند.هیچ کس بداد ما نمی رسد انگار ما حزو محدوده شهرکردکوی نیستیم.

او همچنین اظهار داشت : 1.5هکتار زمین در کنار شهرک فرهنگیان  وجود داشت که قرار بود برای فضای سبز در نظر گرفته شده و جزو زمین اموزش پرورش بوده ،اما یکی از مدیران محترم برای آپارتمان سازی کارکنان خود درنظرگرفته است.چرا ؟


وجود سگهای ولگرد در خبابانهای شهرک:

خانم ساوری یکی از شهرک نشیان به ما گفت: ما حتی جرات نداریم درب حیاط خود را باز بگذاریم چرا که احتمال ورود یکی از این سگ های ولگرد به منزل وجود دارد.

وجود بوته زاره در زمین های رها شده و کنار خیابانها در هنگام شب بسیار ترسناک است.مسئول این نابسامانی کیست؟


نبود بانک و عابر بانک در شهرک:

تردد برای نقل و انتقالات بانکی از شهرک تا مرکز شهر بعلت نبود بانک و عابر بانک و طی نمودن مسافت طولانی برای دست یابی به بانک‌های مورد نیاز به شهر کردکوی، از یکی از دغدغه‌های ساکنان شهر فرهنگیان کردکوی است.

این شهرک بدون در نظر گرفتن کوچکترین امکان رفاهی، فقط به‌منظور اسکان خانواده های فرهنگیان در یک فضای چند100 متری ساخته‌ شده است اما کسی مسئولیت ساخت اماکن ورزشی، پارک، مسجد، بانک، و... را بر‌عهده نمی‌گیرد.

حال با این اوصاف کی شهرک فرهنگیان کردکوی روی خدمات شهری را خواهد دید و مردم صبور آن از امکانات اولیه شهروندی برخوردار خواهند شد مسئله ای است که باید منتظر جواب آن از سوی مسئولان محترم باشیم.

گزارش و عکس: یعقوب محمودی
یعقوب محمودی جمعه 15 مرداد 1395 - 12:40 ق.ظ نظرات()