تبلیغات
جاذبه های شهر کردکوی
نشست صمیمی فرمانده انتظامی کردکوی با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار

سرهنگ علی فر فرمانده انتظامی کردکوی :اطلاعرسانی باید در راه رضای خداو مردم  باشد زیرا اطلاعرسانی مغرضانه و با اهداف خاص موجب آسیب به ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی خواهد شد که جبرانپذیر نیست.


به گزارش النگ روستای زیبا:، سرهنگ علوی ضمن تبریک و تشکر از خبرنگاران شهرستان ، یاد شهدای خبرنگار به ویژه شهید آوینی را گرامی داشت و به نقش تاثیرگذار رسانهها در جامعه پرداخت.

علی فر مشارکت مردم و رسانهها را بسیار تعیینکننده خواند و اظهار داشت: اطلاعرسانی صحیح و دقیق حوادث مختلف جوامع توسط رسانهها در برخورد با جرائم و رصد آن در سطح جامعه را مؤثر دانست.

فرمانده انتظامی کردکوی افزود: نشر اخبار توسط رسانهها بدون اعمال دقت و بهطور ناصحیح آشفتگی افکار عمومی را به همراه دارد که چه بسا در صورت انتشار آن قابل جبران نباشد.

سرهنگ علی فر از همدلی و همسویی رسانههای سطح شهرستان کردکوی قدر دانی و تشکرکرد. و با ابراز امیدواری ، تصریح کرد: در موارد بسیاری بعضی از افراد قصد بههم زدن و آشفتگی افکار عمومی را داشتند که با رصد و قلم شایسته شبکههای مجازی توسط رسانهها این مسأله کنترل شد.

فرمانده انتظامی کردکوی بیان کرد: قلم خبرنگاران باید طوری باشد که موجب سوء استفاده معاندین  ودشمنان نظام نشود. رسانهها می توانند با هماهنگی و تعامل از آسیب افکار عمومی جلوگیری کنند.

سرهنگ علی فر خاطرنشان کرد: اطلاعرسانی باید در راه رضای خداو مردم  باشد زیرا اطلاعرسانی مغرضانه و با اهداف خاص موجب آسیب به ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی خواهد شد که جبرانپذیر نیست

فرمانده انتظامی کردکوی در بخش دیگر از سخنانش رویکردهای نیروی انتظامی را اینگونه  بیان کرد: نیروی انتظامی با سه رویکرد انتظامی، خدماتی و قضایی فعالیت دارد که اولویتبندی جرائم بهویژه مقابله با مواد مخدر، امنیت اخلاقی، کاهش تصادفات، مفاسد اقتصادی و ... از برنامههای سال جاری مربوط به حوزه انتظامی است و در بحث قضایی نیروی انتظامی که به عنوان ضابط تعریف شده که اقداماتی را با تعامل دادگستری و قوه قضایی انجام میدهد.

وی با بیان اینکه علت ابتلا مردم به ویژه جوانان در بسیاری از موضوعات ناآگاهی است، یادآور شد: در صورت آگاهیبخشی به شیوه صحیح و دقیق ابتلای مردم به آسیبهای اجتماعی کاهش خواهد یافت که همه از لحاظ شرعی و قانونی تکلیف داریم در این مسیر گام برداریم.

وی دربخشی دیگرازسخنانش اشاره به نقش حیاتی خانوادهها در ابتلای جوانان به آسیبهای اجتماعی بهویژه مواد مخدر، گفت: در بحث مقابله با این موضوع اقدامات مناسبی در سطح کشور و شهرستان صورت گرفته است که نیازمند نگاه عمقیتری است.

فروش مواد مخدر یک حربه فرهنگی و سازمانیافته است، نخستین گام برای مقابله با این موضوع را افزایش سطح آگاهی مردم به ویژه خانوادهها دانست و تاکید کرد: خانوادهها با توجه، نظارت و کنترل فرزندان و همچنین احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از آسیب به فرزندان جلوگیری کنند زیرا در صورت آسیب دیدگی نهادهایی مانند نیروی انتظامی نقش مقابلهآمیز دارند که با دستگیری و زندان با موضوع مقابله خواهد کرد.

وی در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در حوزه فرهنگی، خاطرنشان کرد: در موضوعات مختلف بهویژه مذهبی اقدامات مناسبی در سطح شهرستان توسط نهادهای مختلف انجام میشود ولی برخی موارد به نهادها و سازمانهایی دیگر از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرتبط است و در صورت مغایر بودن و مشاهده موارد خلاف قانون و عرف اقداماتی توسط نیروی انتظامی طبق دستور قضایی صورت میگیرد.

فرمانده انتظامی کردکوی در پایان از همدلی و همسویی رسانههای سطح شهرستان کردکوی قدر دانی و تشکرکرد.یعقوب محمودی شنبه 16 مرداد 1395 - 03:00 ب.ظ نظرات()